Święto Pieczonego Ziemniaka

 

Uroczystego rozpoczęcia imprezy dokonał wójt Tomasz Sadłoń. Następnie na scenie wystąpili uczniowie i przedszkolaki ze Strzyżowic. Pierwsza pojawiła się grupa „Przyjaciele Misia Uszatka”, a zaraz po niej „Pracowite Pszczółki”. Nie zabrakło występów solowych w wykonaniu: Leny Krawiec, Nadii Sowińskiej, Pawła Grochali i Julii Sibielak oraz popisu tanecznego w wykonaniu grupy „Ja Tańczę”. W drugiej części programu artystycznego wystąpiły zespoły „Strzyżowiczanie”, „Kapela Gródków” i „Nasz Gródków. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna przy zespole „Art Music”.

Na uroczystości nie zabrakło: wójta Tomasza Sadłonia, radnego Jacka Gwoździa, sekretarz Mirelli Barańskiej-Sorn, skarbnika Joanny Przybyłek, sołtysa Strzyżowic Włodzimierza Lisa, dyrektor GOK Anny Nagły, wicedyrektora ZSP w Strzyżowicach Magdaleny Zrałek-Wolny, dyrektora ZGK Łukasza Siwczyka, prezesek KGW Zdzisławy Kurek i Jolanty Woźniak, prezesa OSP Grzegorza Flaka oraz licznie przybyłych mieszkańców Strzyżowic i gminy Psary.