Ostatki w Dąbiu

Karnawał za nami. Jak co roku mieszkańcy gminy świętowali ostatki w sali bankietowej w Dąbiu.

Tegoroczne zapusty upłynęły pod hasłem „Śledzik na wesoło”. Na scenie w autorskich skeczach kabaretowych zaprezentowały się zespoły śpiewacze oraz grupa „Senioritek” z brzękowickiego Klubu Seniora. „Strzyżowiczanie” w zabawny sposób sportretowali mieszkańców gminy, zespół „Tęcza” udowodnił, że śmiech to zdrowie, „Górzanie” przedstawili zapustowy miszmasz, a „Dąbie” zabrał w egzotyczną podróż do Emiratów Arabskich. Na zakończenie występów każdy zespół otrzymał z rąk wójta Tomasza Sadłonia pamiątkową statuetkę za udział w V Kabaretonie, zorganizowanym z okazji gminnych zapustów. Nie zabrakło również tanecznej zabawy przy muzyce na żywo.

Tradycyjne gminne zapusty cieszyły się, podobnie jak w latach ubiegłych, dużym zainteresowaniem mieszkańców, czego najlepszym dowodem była zapełniona po brzegi sala. Na widowni nie zabrakło zaproszonych gości: wójta Tomasza Sadłonia z małżonką, zastępcy wójta Marty Szymiec, sekretarz Mirelli Barańskiej-Sorn, skarbnika Joanny Przybyłek oraz dyrektor GOK Anny Nagły.