Medale za Długoletnią Służbę

13 maja w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach uhonorowano złotymi i srebrnymi Medalami za Długoletnią Służbę pracownice Urzędu Gminy w Psarach.

Medale wręczył w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wicewojewoda śląski Robert Magdziarz. Złotymi medalami zostały uhonorowane: Romualda Kułach, Anna Gęborska, Wioletta Jońca i Krystyna Tabor. Srebrne medale otrzymały: Mirella Barańska-Sorn, Monika Pasamonik-Radecka, Małgorzata Gwóźdź oraz Iwona Gondarczyk. Ceremonia odznaczeń odbyła się w Westybule Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a uświetnił ją występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Medale za Długoletnią Służbę stanowią nagrodę za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywania obowiązków służbowych wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa polskiego. W zależności od przepracowanych lat nadawane są złote, srebrne i brązowe medale. Złoty przyznawany jest osobom po 30 latach pracy zawodowe, srebrny po 20 latach, a brązowy po 10 latach.