04 listopad 2020

Wprowadzone zostaną kolejne zasady bezpieczeństwa. Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejszony zostanie także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ograniczona będzie działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo. Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki.

23 październik 2020

W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną wprowadza zostają kolejne zasady bezpieczeństwa. Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów – program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym, zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

21 październik 2020

Przypominamy, że od 15 października 2020 r. Urząd Gminy w Psarach – ograniczył bezpośrednią obsługę interesantów. Uprzejmie prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum, dziś większość spraw można załatwić bez wychodzenia z domu.

16 październik 2020

Z powodu nasilenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w całym kraju od soboty zostaną wprowadzone nowe zasady i obostrzenia.

14 październik 2020

Informujemy, że od 15 października 2020 r. Urząd Gminy w Psarach – ogranicza bezpośrednią obsługę interesantów. Uprzejmie prosimy mieszkańców o ograniczenie wizyt w urzędzie do niezbędnego minimum.

13 październik 2020

W związku z drugim potwierdzonym przypadkiem koronawirusa wśród pracowników Urzędu Gminy w Psarach informujemy, że w dniu dzisiejszym w budynku urzędu zostanie przeprowadzona dezynfekcja.

12 październik 2020

Z przykrością informujemy, że u jednego z pracowników Urzędu Gminy w Psarach potwierdzono obecność koronawirusa. Wójt Tomasz Sadłoń jest w stałym, bezpośrednim kontakcie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej i postępuje zgodnie z jej zaleceniami.

09 październik 2020

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce, od 10 października cały kraj zostanie objęty strefą żółtą, z wyłączeniem powiatów należących do strefy czerwonej. Obowiązkowe będzie również, zasłanianie nosa i ust na terenie całego kraju. Zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej – w tym w sklepach, autobusach, ale także na ulicy.

27 maj 2020

Od 30 maja nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, zachowania 2 metrów odstępu od innych. Maseczki będą jednak konieczne w niektórych przestrzeniach zamkniętych, m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Oprócz tego – otwarte zostają kina, teatry, siłownie i salony masażu, ale w ścisłym reżimie sanitarnym. Umożliwiona zostaje także organizacja wesel do 150 osób. Mimo że odchodzimy od wielu obostrzeń, jedna zasada pozostanie aktualna nadal. Wciąż będziemy musieli zachować szczególną ostrożność w kontaktach z innymi.

25 maj 2020

Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy. Zgodnie z rozporządzeniem, każdy z nas w miejscu publicznym jest obowiązany do noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa.