Kolejne oferty pracy do nowego centrum Lidla w Gródkowie

Pojawiły się kolejne oferty pracy do centrum dystrybucyjnego budowanego przez firmę Lidl Polska w Gródkowie w gminie Psary. Publikujemy linki do pojawiających się na stronie www.kariera.lidl.pl ogłoszeń dotyczących naborów na konkretne stanowiska...

15.10.2017

czytaj więcej
 

Symboliczne otwarcie stadionu w Strzyżowicach po przebudowie

7 października, podczas meczu LKS Jedność Strzyżowice z KS Unia II Dąbrowa Górnicza, odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu piłkarskiego w Strzyżowicach.

13.10.2017

czytaj więcej
 

Przekazanie wozu dla OSP w Preczowie

7 października odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie wozu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Preczowie. Jednostka otrzymała nowy, lekki samochód ratowniczo-gaśniczy o wartości 247 300 zł.

10.10.2017

czytaj więcej
 

III nabór na odnawialne źródła energii dla mieszkańców gminy Psary

Ruszył III nabór wniosków na przyznanie dotacji mieszkańcom gminy, którzy planują instalację kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych lub pompy ciepła.

06.10.2017

czytaj więcej
 

Montaż urządzeń na placu zabaw przy OSP Psary

Na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach trwają intensywne prace budowlane. Powstaje tu m.in. skatepark, plac zabaw, siłownia zewnętrzna i parking. Koszt tej inwestycji to blisko 1,1 mln zł.

06.10.2017

czytaj więcej
 

Gimnazjaliści w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

20 września grupa uczniów i nauczycieli z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Psarach spędziła w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Oprócz zwiedzania wystawy uczniowie uczestniczyli w warsztatach w laboratorium chemicznym, fizycznym i biologicznym.

03.10.2017

czytaj więcej
 

III miejsce drużyny kobiet z OSP Goląsza-Brzękowice na X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych

Drużyna kobiet z Ochotniczej Straży Pożarnej Goląsza-Brzękowice zdobyła III miejsce na X Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się 24 września na stadionie KS „Orzeł” Bobrowniki.

28.09.2017

czytaj więcej
 

Kolejny sukces gminy Psary w Sportowym Turnieju Miast i Gmin!

Gmina Psary zdobyła pierwsze miejsce w XXIII edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin Województwa Śląskiego w ramach IX Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. 27 września w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach wójt gminy Psary Tomasz Sadłoń odebrał zwycięski dyplom oraz puchar.

27.09.2017

czytaj więcej
 

Medale i ordery dla psarskich samorządowców i urzędników

25 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim uhonorowano „Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę” cztery pracownice Urzędu Gminy Psary oraz orderami „Za Zasługi dla Sportu” wójta gminy Psary i radnego Rady Gminy Psary.

26.09.2017

czytaj więcej
 

Rusza kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach

14 października wystartuje kolejna edycja Uniwersytetu Dziecięcego w Psarach. Na niezwykłe spotkania ze światem nauki zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat. Ostatnie wolne miejsca czekają!

25.09.2017

czytaj więcej
 

Pierwsza klasa podstawówki już działa w Psarach!

W związku z reformą edukacji i przekształceniem od września 6. letniej szkoły podstawowej w 8. letnią oraz wygaszaniem, a w konsekwencji likwidacją gimnazjum, w Psarach naukę rozpoczęło 19 uczniów pierwszej klasy szkoły podstawowej.

21.09.2017

czytaj więcej
 

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w gminie Psary

Bezpłatne porady prawne udzielane są na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. W gminie Psary punkt nieodpłatnej pomocy prawnej mieści się w Ośrodku Pomocy Społecznej w Psarach przy ul. Szkolnej 100 i jest czynny we wtorki i czwartki od 13:00 do 17:00.

20.09.2017

czytaj więcej
 

Nowy rok harcerski

Już po raz kolejny zuchy, harcerze i instruktorzy powitali nowy rok harcerski. Wieczorem, 15 września przy ognisku w Dąbiu, spotkali się harcerze z Hufca ZHP Ziemi Będzińskiej.

20.09.2017

czytaj więcej
 

90. lecie OSP Dąbie

16 września odbyła się uroczystość z okazji 90. lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbiu.

20.09.2017

czytaj więcej
 

Święto Pieczonego Ziemniaka

Tradycyjnie już w Strzyżowicach odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza miała miejsce na nowo wyremontowanym stadionie LKS „Jedność”.

20.09.2017

czytaj więcej