7. Marsz po Zdrowie z Wiankiem na Głowie

Słońce, kwiaty, smaczny poczęstunek, piękny pakiet startowy i zadowoleni uczestnicy. Każdy z wiankiem na głowie i malowanym kamykiem w dłoni. 7. edycja nordicowego święta odbyła się 18 czerwca na terenie gminy Psary, w sołectwie Brzękowice Goląsza. Organizatorem tej wspaniałej imprezy sportowej było Stowarzyszenie Kobiet 18+, które skorzystało ze wsparcia finansowego psarskiego samorządu.

- To dla nas wielka radość- powiedziała Grażyna Polasiak - prezeska SK 18+ i pomysłodawczyni przedsięwzięcia - Jestem szczęśliwa, że impreza cieszy się tak dużym powodzeniem. Przyjeżdżają do nas licznie entuzjaści nordic walkingu z całej Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej. Promujemy aktywność ruchową na świeżym powietrzu, w otoczeniu naturalnych plenerów gminy Psary. Promujemy wartość, jaką jest zdrowie i integracja przez sport, osób w każdym wieku.

Wystarczy wspomnieć, że corocznie w Marszu po Zdrowie z Wiankiem na Głowie uczestniczy około 80 osób. Przyjeżdżają takie formacje jak: Stadion Śląski Chorzów, Się Chodzi Tarnowskie Góry, Nessi Team Sosnowiec Harpagan Sosnowiec, Kije w Dobrych Rękach Będzin, Aktywne Kijanki Grodziec, Bobry Walking Dobieszowice, Dąbrowa Nordic Team oraz lokalne Włóczykijki z Dąbia. Ogromna grupa uśmiechniętych ludzi przeszła dystans 9,97 km wśród kolorowych, kwiecistych łąk, mijając obiekty zabytkowe i lokalny pomnik przyrody. Przygotowana trasa wiodła także obok Centrum Edukacji Ekologicznej w Górze Siewierskiej, gdzie zgromadzeni mogli obejrzeć okolicę z wieży widokowej i skorzystać z tamtejszych atrakcji.

Marsz po Zdrowie z Wiankiem na Głowie to przedsięwzięcie dobrze już wypromowane, to inicjatywa, która ugruntowała swój status wśród sportowych wydarzeń regionu, promująca naszą lokalną ojczyznę. Tegoroczna edycja miała także wymiar solidarności z walczącą Ukrainą - wśród uczestniczek była Ukrainka, a kamyki zostawione na trasie i balony miały barwy narodowe obu naszych krajów. Uczestnicy pozostawili wiele słów uznania organizatorom i już zapisali się na kolejna edycję. Dziękujemy wolontariuszkom SK 18+ oraz Klubowi Sportowemu Gminy Psary za użyczenie obiektu sportowego na czas imprezy. Red. Stowarzyszenie Kobiet 18+