Blisko 600 flag Polski zdobi gminę

Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. 11 listopada to ważna data w historii naszego kraju, bowiem po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym obchody tego święta są szczególne – ulice zostały udekorowane biało-czerwonymi flagami, zaplanowano Koncert Niepodległościowy oraz pokaz filmowy. Mieszkańcy mogli również odebrać flagę w ramach akcji zorganizowanej przez Urząd Gminy w Psarach.

 Z okazji Święta Niepodległości, na terenie naszej gminy Zakład Gospodarki Komunalnej w Psarach rozwiesił flagi państwowe przy głównych drogach, szkołach, kościołach, budynkach Ochotniczych Straży Pożarnych, stadionach, ZGK, Gminnym Ośrodku Kultury oraz Urzędzie Gminy w Psarach, aby upamiętnić ten szczególny dzień.

Serdecznie zapraszamy Państwa na wydarzenia, które przygotowaliśmy z okazji gminnych obchodów Święta Niepodległości:
11 listopada odbędzie się msza święta w kościele w Psarach i Koncert Niepodległościowy „Wróć Jasieńku” w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowiach,
12 listopada zapraszamy na pokaz filmu „Noce i dnie”, który odbędzie się w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach,
25 listopada odbędzie się Festiwal Pieśni Patriotycznej w wykonaniu gminnych zespołów śpiewaczych.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia! Szczegóły znajdziecie Państwo na plakacie poniżej.

Warto wspomnieć, że w tym roku, podobnie jak w poprzednim urząd zorganizował akcję, podczas której mieszkańcy mogli otrzymać flagę. Do akcji przyłączyły się również wszystkie filie bibliotek, Ośrodek Pomocy Społecznej, Zakład Gospodarki Komunalnej oraz Gminny Żłobek w Psarach.

Zachęcamy również Państwa do wywieszenia flag polskich przy swoich domach podczas świąt państwowych, nadając tym samym należytą rangę ważnym wydarzeniom w naszym kraju i jednocześnie uatrakcyjniając nasze otoczenie. Przypominamy, że flaga państwowa podlega ochronie prawnej. Zniszczenie jej lub obelżywe traktowanie uznawane jest jako obraza narodu i podlega karze. Polskie prawo nie przewiduje jednocześnie kar za brak wywieszonej flagi narodowej w dniu świąt lub uroczystości państwowych. Intencją ustawodawcy było, aby gest ten wynikał z woli samych obywateli, a nie z przymusu.