Obchody Święta Niepodległości w gminie Psary

W 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj powrócił na polityczną mapę Europy. W tym roku w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości mieszkańcy gminy Psary wzięli udział w dwóch wyjątkowych wydarzeniach - 11 listopada w koncercie pieśni patriotycznych, a 12 listopada w pokazie filmu pt. „Noce i dnie”.

W tym roku świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny, w której wzięły udział poczty sztandarowe ze szkół oraz organizacji społecznych z naszej gminy. Następnie w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach odbył się koncert pieśni patriotycznych pt. „Wróć Jasieńku, wróć”, który poprzedzony został przemówieniem okolicznościowym wójta Tomasza Sadłonia. 12 listopada w sali widowiskowej w Strzyżowicach odbył się natomiast seans filmu pt. „Noce i dnie”.

Ostatnim wydarzeniem, które organizuje Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary w ramach tegorocznych obchodów Święta Niepodległości będzie festiwal pieśni patriotycznej, który odbędzie się 25 listopada o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej. Serdecznie zapraszamy!