Festiwal Pieśni Patriotycznej w gminie Psary

25 listopada w Ośrodku Kultury w Górze Siewierskiej gminne zespoły śpiewacze wystąpiły na Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Koncert był zwieńczeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie.

Na scenie kolejno zaprezentowały się zespoły: OD-DO, Dąbie, Zagłębianki, Górzanie, Strzyżowiczanie, Kapela Gródków oraz Tęcza. Podczas festiwalu publiczność miała okazję wysłuchać oryginalnych aranżacji pieśni patriotycznych i współczesnych utworów wolnościowych, a przy tym docenić występujących gromkimi brawami.
Gminny Ośrodek Kultury Gminy Psary nie zwalnia tempa w organizacji lokalnych wydarzeń muzycznych. Już 16 grudnia zaprasza wszystkich chętnych na koncert kolęd w Centrum Usług Społecznych w Strzyżowicach, gdzie premierę swojego spektaklu przedstawi Gminna Grupa Teatralna "Kurtyna". W programie również występy wokalistów oraz zespołów śpiewaczych.