OSP Dąbie z nowym sprzętem

30 grudnia w sali bankietowej w Dąbiu przekazano wyposażenie i sprzęt ratowniczy dla Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbie. Zakup, którego wartość to ponad 50 tysięcy złotych, był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Pod koniec grudnia wójt Tomasz Sadłoń przekazał prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej Dąbie Marcinowi Wilczkowi nowe wyposażenie i sprzęt ratowniczy dla jednostki OSP, które zostało zakupione dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości. W uroczystości wzięli również udział Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Będzinie Arkadiusz Spera, przedstawiciele OSP Dąbie – naczelnik Damian Jaworek i wiceprezes Jakub Jaworek oraz z Urzędu Gminy Psary Barbara Sonik i Anna Michałek.

Do jednostki trafiły: kamera termowizyjna taktyczna, zestaw podpór stabilizacyjnych z akcesoriami, system oświetleniowy, pilarka jednoręczna, akumulatorowa piła szablasta, ubranie specjalne, 6 par butów, 3 hełmy, 4 maski nadciśnieniowe i smok ssawny. Doposażenie strażaków ochotników w nowy sprzęt to szybsza i skuteczniejsza reakcja na pojawiające się zagrożenia, a co za tym idzie większe bezpieczeństwo mieszkańców.

Łączna wartość zakupów wyniosła 51 239,43 zł, z czego 49 500 zł stanowi dofinansowanie ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a pozostała kwota to środki z budżetu Gminy Psary.