Nowoczesna biblioteka!

Miło nam poinformować, że od początku roku w naszej bibliotece wdrożony został elektroniczny system wypożyczania książek. Nowe rozwiązanie ułatwi sposób korzystania ze wszystkich placówek czytelnikom, a dodatkowo znacznie usprawni pracę bibliotekarzy.

Pierwszymi zapisanymi do nowego systemu czytelnikami zostali wójt Tomasz Sadłoń, przewodniczący rady gminy Jacenty Kubica, zastępca wójta Marta Szymiec, sekretarz Mirella Barańska-Sorn i skarbnik Katarzyna Bochenek. Dyrektor biblioteki Helena Warczok wręczyła im elektroniczne karty, które od 2023 roku będą jedynym dokumentem uprawniającym do korzystania ze wszystkich naszych bibliotek, podczas uroczystości wdrożenia systemu.

System SOWA jest pakietem programów wspomagających działalność biblioteki. Umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów bibliotecznych, takich jak gromadzenie zbiorów, katalogowanie, wyszukiwanie i zestawianie informacji o posiadanych zbiorach, ewidencję posiadanych zbiorów oraz udostępnianie zbiorów (wypożyczanie, rezerwowanie i zamawianie).

Każda książka została opatrzona w indywidualny kod kreskowy, dzięki czemu można teraz łatwo śledzić jej biblioteczne „życie”. Czytelnicy będą mogli ze swoich domowych komputerów rezerwować czy zamawiać interesujące ich tytułu, a następnie odbierać je w placówkach.