Prace w Górze Siewierskiej ruszyły pełną parą

Inwestycja w Górze Siewierskiej ruszyła pełną parą. Gotowe jest już odwodnienie ulicy Ogrodowej, gdzie w ostatnim czasie wykonano także podbudowę z kruszywa pod przyszłą nawierzchnię asfaltową drogi. Postęp widoczny jest też za Ośrodkiem Kultury.

Na ulicy Ogrodowej wybudowano już odwodnienie i wykonano podbudowę z kruszywa pod przyszłą nawierzchnię asfaltową drogi. Ponadto rozpoczęły się prace przy budowie kanalizacji deszczowej i wpustów drogowych na blisko 143 m odcinku jezdni. Wkrótce pojawią się tam również nowe krawężniki i nawierzchnia bitumiczna, wyremontowane zostaną zjazdy na posesje prywatne, a pobocza zostaną wzmocnione kruszywem.

Równocześnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, przebudową sieci gazowej i odwodnieniem terenu za Ośrodkiem Kultury i remizą OSP. Lada dzień rozpocznie się także budowa placu manewrowego przed garażami strażaków i drogi wjazdowej między Ośrodkiem Kultury, a Zakładem Gospodarki Komunalnej, dzięki której wyjazdy druhów będą szybsze i bezpieczniejsze. Warto dodać, że w ramach inwestycji zostanie także obniżona posadzka w jednym z garaży OSP, by dostosować jego wysokość do parametrów nowych wozów pożarniczych.

Ogrodową z Szopena połączy chodnik

Dzięki przedsięwzięciu powstanie także chodnik łączący ul. Ogrodową z ul. Szopena, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli szybciej i bezpieczniej dotrzeć do przystanku autobusowego, pobliskiego sklepu czy Ośrodka Kultury.

Kompleks sportowo-rekreacyjny z myślą o mieszkańcach

Ponadto zadanie obejmuje zagospodarowanie terenu za Ośrodkiem Kultury. Pojawi się tam nowy, brukowany plac z przyłączem elektrycznym, na którym będą organizowane w przyszłości różne wydarzenia. Z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, minirampa i kolejka szynowa dla młodzieży oraz siłownia zewnętrzna i drewniana altana z grillem, kołem ogniskowym i ławeczkami dla dorosłych.

Teren będzie bezpieczny - zostanie ogrodzony, pojawią się na nim nowe chodniki, oświetlenie i monitoring. Co ważne, osoby korzystające z kompleksu sportowo-rekreacyjnego czy Ośrodka Kultury będą mogły zostawiać swoje samochody na nowym parkingu.

Wykonawcą inwestycji jest firma Silesia Trans Service Sp. z o.o. z Katowic, a jej wartość sięga 4 860 841,44 zł. Zgodnie z umową prace potrwają do listopada tego roku.