Podpisano umowę na rozbudowę Ośrodka Kultury i OSP w Preczowie

10 marca wójt Tomasz Sadłoń podpisał umowę na rozbudowę Ośrodka Kultury i remizy strażackiej w Preczowie. Inwestycja, której koszt to ponad 2,7 mln zł, pozwoli mieszkańcom Preczowa na urozmaicenie spędzania wolnego czasu oraz poprawi warunki lokalowe strażaków ochotników.

W ubiegłym roku psarski samorząd otrzymał dofinansowanie w ramach „Polskiego Ładu” w wysokości 2 mln zł na rozbudowanie Ośrodka Kultury i OSP w Preczowie. Inwestycja zakłada rozbudowę istniejącego budynku o nowy segment, którego powierzchnia użytkowa wyniesie 305 m². Na parterze pojawią się ogólnodostępne toalety, pomieszczenie na sprzęt ogrodniczy i dwa garaże strażackie. Boksy garażowe będą na tyle duże, że bez problemu zmieści się w nich w przyszłości nowe średnie auto pożarnicze. Na piętrze powstanie ogólnodostępna sala, pomieszczenia gospodarcze, pomocnicze i socjalne, spiżarnia, aneks kuchenny, zmywalnia oraz przechowalnia dla sprzętu muzycznego. Dodatkowo, pomiędzy piętrami zostanie wydzielone pomieszczenie na szatnię.

Wykonawcą inwestycji jest firma Z.P.H.U. Mar-Bud Sp. z o.o. z Częstochowy, a jej koszt to 2 791 626,45 zł. Planowany termin zakończenia prac to czerwiec 2024.