Wręczono Stypendia Sportowe Wójta Gminy Psary

13 marca w sali bankietowej w Ośrodku Kultury w Preczowie odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Sportowych Wójta Gminy Psary. Wśród laureatów znaleźli się mieszkańcy, którzy w 2022 roku wykazali się największymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

 

W gronie najzdolniejszych sportowców znalazło się aż 25 mieszkańców gminy Psary. Po wręczeniu stypendiów laureaci opowiedzieli o swoich osiągnięciach, dzięki wyświetlonej prezentacji z ich fotografiami i sukcesami. W spotkaniu, oprócz sportowców i ich rodzin uczestniczyli także wójt Tomasz Sadłoń, zastępca wójta Marta Szymiec oraz sekretarz Mirella Barańska–Sorn.

Stypendia otrzymali:

Emilia Maziarz w roku 2022 wystartowała w Mistrzostwach Europy ILCA4 w Dziwnowie.

Julia Maziarz w roku 2022 wystartowała w Mistrzostwach Europy ILCA4, zdobyła II miejsce w zawodach o Puchar Nysy Głębinów (Jezioro Nyskie), II miejsce o Puchar Ziemi Sądeckiej w Znamirowicach (Jezioro Rożnowskie), III miejsce w IV Dzierżno CUP w Rzeczycach (Jezioro Dzierżno) oraz II miejsce na Mistrzostwach Polski ILCA4 U18.

Kamila Maziarz w roku 2022 zdobyła III miejsce w Otwartych Mistrzostwach LOK Pyskowice (Jezioro Dzierżno), III miejsce w zawodach o Puchar Nysy Głębinów (Jezioro Nyskie), II miejsce w X Ogólnopolskich Regatach Kacper Sailor Poraj (Zalew Porajski), III miejsce w XXVIII Pucharze Beskidów Interpuchar Zarzecze (Jezioro Żywieckie), I miejsce o Puchar Ziemi Sądeckiej w Znamirowicach (Jezioro Rożnowskie) oraz I miejsce w IV Dzierżno CUP w Rzeczycach (Jezioro Dzierżno).

Jan Stencel w roku 2022 uczestniczył w Rotax Grand Finals 2022 w Portugalii, czyli w tzw. Mistrzostwach Świata serii Rotax, gdzie zajął 14 miejsce w kategorii E20 Junior.

Michał Flak w sezonie 2021/2022 wraz z pierwszą drużyną zdobył III miejsce w rozgrywkach IV ligi seniorów, a w sezonie 2022/2023 w rundzie jesiennej wraz z pierwszym zespołem zajął II miejsce w rozgrywkach IV ligi seniorów.

Beniamin Roś w roku 2022 zdobył II miejsce w Regatach o Puchar Prezydenta miasta Sosnowca w klasie Optimist (Zalew Przeczycki) oraz I miejsce w Regatach o Puchar Senatorki RP Joanny Sekuły w klasie Optimist (Zalew Przeczycki).

Maria Herman w roku 2022 zdobyła III miejsce w kategorii dziewcząt do lat 7 w zawodach wspinaczkowych „Santa Boulderki’ds” w Krakowie.

Aleksander Zięba w roku 2022 zdobył m.in. I miejsce w VII Woźnickim Biegu Ulicznym, I miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn na dystansie 5 km w Jesiennym Biegu Leśnym MOSiR Zabrze, II miejsce w IX Myszkowskim Biegu Ulicznym, II miejsce w VIII Biegu Charytatywnym w Mikołowie, I miejsce w VI Zalewie Biegaczy (bieg wokół Zalewu w Poraju), I miejsce w IX Żorskim Biegu Ogniowym oraz I miejsce w Bytomskim Charytatywnym Biegu Godności.

Mariusz Maczuga w roku 2022 zdobył I miejsce w grze pojedynczej, kat 55+ oraz I miejsce w grze podwójnej w kat. 55+ w III Noworocznym Turnieju Badmintona Seniorów Matchpoint w Ślęży, II miejsce w grze pojedynczej, kat 55+ oraz II miejsce w grze podwójnej, kat. 55+ w XIV Jurajskim CUP 2022 w Częstochowie, I miejsce w grze pojedynczej, kat 55+ oraz II miejsce grze podwójnej, kat. 50+ w I Seniorskim Turnieju Badmintona w Książenicach, III miejsce w grze podwójnej, kat. 50+ w XXIII Międzynarodowym Turnieju Badmintona Babolat Cup w Szczecinie, III miejsce w grze podwójnej, kat. 55+ w 43 Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Cetniewie, a także I miejsce w grze podwójnej, kat. 55 + w XXIII Yonex Open Forever Young w Suchedniowie.

Natalia Tadra w roku 2022 zdobyła solo III miejsce w kategorii tanecznej Jazz oraz zespołowo I miejsce w kategorii tanecznej taniec współczesny / modern w Revolution of Dance w Żywcu, III miejsce w kategorii solo taniec jazzowy w IX Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Viverso’ 2022 w Rybniku, zespołowo Grand Prix w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Dzieci i Młodzieży w Żorach, I miejsce zespołowo w kategorii tanecznej Formacja Modern Jazz w VIII Ogólnopolskim Konkursie Tańca Dance Passion w Jastrzębiu-Zdroju, I miejsce zespołowo w konkursie Rhythm&Style w Rybniku-Niedobczycach, II miejsce zespołowo w XV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Power Dance w Katowicach, a także II miejsce w kategorii Modern Formations Adults Open podczas International Christmas Dance Festival w Raszynie.

Alicja Szopa w roku 2022 zdobyła III miejsce w kategorii 2013 B w Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej Sosnowiec Spring Cup, III miejsce w kategorii 2013 C w Turnieju Wigilijnym w Gimnastyce Artystycznej w Wieliczce, a także III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Gimnastyce Artystycznej.

Julia Szopa w roku 2022 zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Małopolski w Gimnastyce Artystycznej w Wieliczce, III miejsce w kategorii 2013 A w Międzynarodowym Turnieju Gimnastyki Artystycznej Sosnowiec Spring Cup, I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Gimnastyce Artystycznej o Puchar Wiosny, II miejsce w kategorii 2013 A w Międzynarodowych Mistrzostwach w Gimnastyce Artystycznej Aurora 2022 w Bytomiu, I miejsce w kategorii 2013 A w Turnieju Wigilijnym w Gimnastyce Artystycznej w Wieliczce, a także cztery III miejsca w kategorii 2013 kl. mł. w Mistrzostwach Śląska w Gimnastyce Artystycznej.

Pola Kubień w roku 2022 zdobyła III miejsce w kat. 12 lat 200 m stylem zmiennym oraz II miejsce w kat. 12 lat 4 x 100 m stylem zmiennym w VI Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Andrychowa, a także I miejsce w stylu klasycznym 50 m oraz III miejsce w stylu motylkowym 50 m w Zawodach Pływackich Nemo Grand Prix 2022 w Dąbrowie Górniczej.

Marcin Gruszczyński w roku 2022 zdobył II miejsce w kategorii 45+ w grze podwójnej mężczyzn oraz II miejsce w kategorii 40+ w grze mieszanej w Świątecznym Ogólnopolskim Turnieju Seniorów w Mysłowicach, a także II miejsce w grze mieszanej i I miejsce w grze podwójnej w Krajowym Turnieju Elity Grand Prix Częstochowy.

Agnieszka Gruszczyńska w roku 2022 zdobyła III miejsce w grze podwójnej kobiet w VII Mistrzostwach Jaworzna w Badmintonie im. Mirosława Ciołczyka oraz II miejsce w grze mieszanej i II miejsce indywidualnie w Krajowym Turnieju Elity Grand Prix Częstochowy.

Przemysław Sapiński w roku 2022 zdobył III miejsce w kategorii PF 63 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Zawierciu, I miejsce w kategorii 63 kg w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Służb Mundurowych Pointfighting w Żyrardowie, II miejsce w kategorii 60 kg w Mistrzostwach Polski Kickboxingu Służb Mundurowych K1 Rules w Żyrardowie, III miejsce w kategorii 63 kg w Mistrzostwach Polski Kickboxingu Służb Mundurowych Kick Light w Żyrardowie, I miejsce w kategorii 63 kg w Pucharze Polski w Kickboxingu Light Contact w Sulejówku, I miejsce w kategorii 63 kg w European Kickboxing Challenge w Sulejówku, III miejsce w kategorii 60 kg w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Kaliszu, a także I miejsce w konkurencji L-C 63 kg oraz I miejsce w konkurencji PF 63 kg podczas Śląskiej Ligi Kickboxingu w Będzinie.

Jakub Jęsiek w roku 2022 zdobył III miejsce w grze podwójnej juniorów w Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Tenisie Stołowym XII Memoriał im. Henryka Rzepskiego w Jastrzębiu-Zdroju, III miejsce w drużynowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Tenisie Stołowym XII Memoriał im. Henryka Rzepskiego w Jastrzębiu-Zdroju oraz III miejsce w grze pojedynczej w finale Śląskiej Ligi Juniorek i Juniorów.

Ksawery Skibiński w roku 2022 zdobył II miejsce w Mistrzostwach Polski U13 w Jeździe Agresywnej w Przysusze, II miejsce w Pucharze Polski U13 w Krakowie, II miejsce w Pucharze Polski U13 w Katowicach, II miejsce w Pucharze Polski U13 w Przysusze, a także II miejsce podczas finału Pucharu Polski U13 w Mińsku Mazowieckim.

Amelia Bogacz w roku 2022 zdobyła II miejsce w konkurencji kick-light kadet starszy 60 kg oraz III miejsce w konkurencji light-contact kadet starszy 60 kg podczas Śląskiej Ligi Kickboxingu w Będzinie.

Borys Boryka w roku 2022 zdobył III miejsce w sztafecie 4 x 100m podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego w Gliwicach, III miejsce w sztafecie 4 x 100m podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U 16 w Bielsku-Białej, a także zdobył kwalifikację do Mistrzostw Polski U16 w biegu sztafetowym 4 x 100m.

Stanisław Sypion w roku 2022 zdobył I miejsce w Memoriale Trenerów Stelli Kielce, II miejsce zespołowo w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Dąbrowie Tarnowskiej, I miejsce w Turnieju Łuczniczym z okazji 781 rocznicy bitwy pod Legnicą, II miejsce w XVI Międzynarodowym Memoriale Mieczysława Nowakowskiego w Warszawie, III miejsce w II rundzie Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Głuchołazach, II miejsce zespołowo w XXVII Międzynarodowej Olimpiadzie Łuczniczej w Warszawie, a także III miejsce (mikst) na Memoriale Ireny Szydłowskiej w Warszawie.

Jakub Makuła w roku 2022 zdobył m.in. I miejsce na 25 m stylem klasycznym, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym, I miejsce na 25 m stylem motylkowym oraz III miejsce na 25 m stylem dowolnym w Międzynarodowych Koziołkach Pływackich w Kędzierzynie-Koźlu, III miejsce na 25 m stylem grzbietowym oraz II miejsce na 25 m stylem dowolnym w Międzynarodowym Cieszyńskim Mitingu Pływackim.

Zuzanna Zapora w roku 2022 zdobyła I miejsce w konkurencji walki semi contact, juniorzy młodsi 150 cm, I miejsce w konkurencji techniki specjalne, juniorzy młodsi 150 cm, II miejsce w konkurencji techniki specjalne, kadeci 150 cm podczas Polish Open Cup Taekwondo ITF w Dzierżoniowie, I miejsce w konkurencji kick light, kadet młodszy 42 kg, II miejsce w konkurencji light contact, kadet młodszy 42 kg, III miejsce w konkurencji pointfighting, kadet młodszy 42 kg podczas Moravia Open w Ostrawie, a także I miejsce w konkurencji light contact, kadet młodszy 42 kg, I miejsce w konkurencji pointfighting, kadet młodszy 42 kg oraz III miejsce w konkurencji kick light, kadet młodszy 42 kg podczas Śląskiej Ligi Kickboxingu w Będzinie.

Nina Zapora w roku 2022 zdobyła I miejsce w konkurencji techniki specjalne, juniorzy młodsi 155 cm podczas Polish Open Cup Taekwondo ITF w Dzierżoniowie, III miejsce w konkurencji kick light, kadet starszy 46 kg na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu formuła kick light w Zawierciu, III miejsce w konkurencji pointfighting, kadet starszy 46 kg w Mistrzostwach Polski Kadetów i Dzieci Point Fighting – Light Contact „Jurassic Warriors IV” w Bałtowie, II miejsce w konkurencji light contact, kadet starszy 50 kg, III miejsce w konkurencji kick light, kadet starszy 50 kg podczas Moravia Open w Ostrawie, a także II miejsce w konkurencji kick light, kadet starszy 50 kg, III miejsce w konkurencji light contact, kadet starszy 50 kg oraz III miejsce w konkurencji pointfighting, kadet starszy 50 kg podczas Śląskiej Ligi Kickboxingu w Będzinie.

Edyta Wacławczyk w roku 2022 była zawodniczką Kadry Narodowej U19 i zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy U19 w Macedonii Północnej, ponadto zdobyła I miejsce w finale Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorek w piłce siatkowej w sezonie 2021/2022, a także IV miejsce w Finale Mistrzostw Polski Juniorek w piłce siatkowej.
Ciekawostka: Edyta Wacławczyk 9 marca 2022 r. otrzymała w Plebiscycie Sportowym Dziennika Zachodniego I miejsce w kategorii Sportowiec Roku 2021 – kobiety w Dąbrowie Górniczej.